EVROPSKÁ SÍŤ PROTI CHUDOBĚ A SOCIÁLNÍMU VYLOUČENÍ JE NEZÁVISLOU SÍTÍ ORGANIZACÍ A SKUPIN ZAPOJENÝCH DO ZÁPASU S CHUDOBOU A SOCIÁLNÍM VYLOUČENÍM V EVROPĚ.

Metropole všech: Praha spustila nový portál pro cizince žijící v Praze

21. 12. 2017 00:00

Návštěvníci na webu naleznou přehledné informace z oblasti víz a pobytů, zaměstnání, podnikání, zdravotnictví a zdravotního pojištění, bydlení, vzdělávání aj. Předané informace pomohou nejen podpořit integraci, ale také snížit administrativní zátěž úřadů vznikající z nesprávného porozumění někdy složitých administrativních procesů. Nový portál nabídne také informace o Praze, kultuře, památkách, trávení volného času pro dospělé i děti a informace o kurzech českého jazyka a potřebné kontakty na organizace poskytující poradenství cizincům.

Na vzniku portálu se podíleli odborníci z Magistrátu hl. m. Prahy, úřadů městských částí, organizací pracujících v oblasti integrace a soužití i samotní cizinci.

„Vytvoření webové stránky vychází z dlouholetých zkušeností, že informace jsou klíčové pro podporu integrace, a tudíž i soužití všech obyvatel Prahy“ uvedl radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

Zdroj: Portál hlavního města Prahy

JN